Real Madrid 0 – Barcelona 3

Un fan Real Madrid din orașul român Arad a reacționat destul de urât la El Clasico de weekend-ul trecut.

Barcelona s-a deplasat pe Santiago Bernabeu, unde a câștigat cu 3-0 în fața eternei sale rivale spaniole.

Victoria Barcelonei a determinat un avans de 14 față de Los Blancos în campionat. Deși părea să aibă meciul în mână, Real Madrid pare acum prea mult în urma Catalanilor pentru a-i împiedica să câștige titlul.

Văzându-și echipa iubită pierzând în fața Barcei, un fan român al Real Madridului, în vârstă de 70 de ani, și-a dat foc la casă.

Din fericire, un vecin a reacționat și, cu ajutorul unui echipaj de pompieri, bărbatul a fost salvat.

Conform rapoartelor, a provocat incendiul aruncând un băț aprins în cuptor.

După ce a fost salvat, suporterul Real Madrid a spus că știa ce face și că nu-și regretă acțiunile.

Povestea El Clasico

El Clasico a decurs în termenii Barcelonei pe Bernabeu, Leo Messi fiind responsabil pentru încă o evoluție magistrală.

Lui Cristiano Ronaldo i s-a anulat un gol în chiar al doilea minut al meciului, pe motiv de offside. Iar aceasta a fost cea mai bună a Los Blancos de a înscrie.

În cea de-a doua repriză, Luis Suarez a înscris cel de-al 10-lea său gol din acest sezon, oferind Barcelonei un avantaj.

Momentul cheie a fost în minutul 63. Daniel Carvajal a fost eliminat după ce a parat un șut cu mâinile, iar Leo Messi a înscris din șut de la 11 metri.

Aleix Vidal a înscris cel de-al treilea gol pentru Barcelona, oferind strălucire rezultatului de pe tabelă.