Real Madrid 3 – Las Palmas 3

Seara de miercuri a fost una specială pe Bernabeu, Las Palmas fiind atât de aproape de prima sa victorie din toate timpurile pe terenul propriu al lui Real Madrid.

Speranțele Los Blancos la titlul La Liga au suferit încă o lovitură majoră, echipa reușind doar un egal cu Las Palmas, căci cel care a salvat încă o dată echipa lui Zinedine Zidane a fost tot Cristiano Ronaldo.

În minutul 59, Real Madrid era condusă cu 3-1, iar Gareth Bale primise cartonaș roșu. Cei 10 jucători au reușit remiza datorită lui Ronaldo, care a înscris de două ori, în minutele 86 și 89.

Punctul obținut astfel s-ar putea dovedi absolut esențial pentru Real Madrid pe mai departe.

Cristiano Ronaldo și Georgina Rodriguez condus înspre casă

După meciul din La Liga, un videoclip incredibil îl înfățișează pe Cristiano Ronaldo ieșind cu mașina din incinta stadionului Bernabeu alături de iubita sa Georgina Rodriguez.

Ronaldo a condus până la semafor, alături de o mașină de poliție, trecând apoi pe culoarea roșie.

Cu siguranță, aceasta este o dovadă că până și poliția din Madrid îl lasă pe Cristiano Ronaldo să facă ce vrea.